(+90) 212 282 71 26           
 
 
 

Rejeneratif Pompalar


Üstünlükleri

. İki yöne aynı çalışabilen pompalar
. Otomatik emişli
. Pozitif deplasmanlı
. Basınca göre debi değişimi az
. Geniş çalışma aralığı

Uygulamalar

Kimyasal Akışkanlar
Kazan Besi
Hidrofor
Kondes
Marine Servis
Kızgın Su (180 0 C)
Kızgın Yağ (300 0 C)
Kimyasal Çözücüler

Rejeneratif pompalar düşük debi, yüksek basınç gerektiren bir çok alanda başarı ile çalışmaktadır. Bu pompalar dizayn gereği sadece temiz sistemler ve sıvılar için kullanılır. Bazı durumlarda akışkan içerisindeki tanecikler filtre vasıtası ile temizlenerek kullanılabilir.

Çalışma Prensibi

Rejeneratif Pompalar ve Santrifüj Pompalar Arasındaki Ana Fark:

Sıvı yalnızca santrifüj pompalarda kapalı çark arasından geçerken yıldız fanlı pompalarda çarkın her iki yüzeyinde bulunan çok sayıdaki tırnaklar (kanatlar)'dan geçerek hareket eder.

Pompa çarkı kademe içerisinde çalışırken her iki yan boşlukta, eşit basınç üreterek çark dengeler böylelikle motor rulmanlarına gelen yük hidrolik olarak balansedilmiş olur.

Kesit resmine dikkat edersek, çark kanatları su kanılının akış ederler. Sıvı pompa içerisinde girdiğinde çark akışkanı her bir kanat içerisinde dolaştırarak merkez kaç kuvveti uygular ve basınç kazandırır. Bu nedenle pompa çalışırken düzenli bir akış hızı oluşturur.

Rejeneratif pompalarda basınç verimliliğini ve kaybını önlemek için kademelerde ve içerisinde çalışan çarkta hassas iç boşluklar gereklidir.
 
Copyright © 2017 NETPOMP Pompa Mak. San. ve Tic. Ltd. Sti. Zoom Ajans Bilgisayar ve Yayincilik Hizmetleri